Invitatie Cursul practic pentru Devizieri din Cluj, 30.01.2020, 09-16:00, Sala 306

Invitație la Cursul practic pentru Devizieri din Cluj – Joi, 30 Ianuarie 2020, la Facultatea de Construcții - Universitatea Tehnică Cluj-Napoca!

!!! Primii 5 studenți participă gratuit. Pentru înscriere:

dumitru.moldovan@dst.utcluj.ro !!!

Scopul cursului este de a oferi participanților instrumente practice pentru evaluarea, ofertarea și decontarea lucrărilor în construcții și instalații, necesare indiferent de programul de devize folosit.

* Cum creați un deviz?

* Cum preluați măsurători de pe desen și calculați cantități de lucrări?

* Cum modificați prețurile?

* Cum modificați articolele?

* Cum adaugați echipamente?

* Cum configurați Devizul General?

* Cum configurați Graficul General și Grafic Gantt?

* Cum decontați investiția?

* Cum exportați și importați investiții?

* Cum organizați proiectele folosind Conturi și Tablou de bord?

Abordarea cursului este practică şi interactivă. Fiecare participant va avea la dispoziție un calculator cu acces la platforma de devize și va putea lucra în timp real, fiind necesare cunoștințe minime de operare calculator. La finalul cursului veți primi un Certificat de Absolvire.

Coordonatorul cursului este Adrian Buhai, manager de proiect la Softmagazin, cu o experiență de peste 15 ani în dezvoltarea de software pentru devize, facilitare de seminarii, cursuri și conferințe pe această temă.

DETALII PARTICIPARE:

LOCUL: Facultatea de Construcții, Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Str. C-tin Daicoviciu nr.15, Clădirea Turn, Sala 306, Cluj.

DATA: Joi, 30 Ianuarie 2020, orele 9.00 - 16.00 cu 1 oră pauză de masă.

ACCESUL: este contra cost, 595 lei TVA inclus pentru participant, pentru terți.

BONUS: Masa de prânz este asigurată de către Softmagazin